Waarom hebben we een vakantie nodig?

4 januari 2011 door  
Geplaatst in Er op uit, Vakantie

rustWe hebben behoefte aan vakanties. Onze geest laadt zich op tijdens een vakantie en we worden er productiever van.


Vakantie betekent niet per sé naar het buitenland gaan of gelijk duizenden euro’s uit geven, vakantie betekent tijd voor elkaar nemen, uitrusten en weer tot jezelf komen en de dingen doen waar je heel het jaar niet aan toekomt.

Vakanties kunnen we doorbrengen in het buitenland, maar vakantie in eigen land blijft natuurlijk een mooie optie en is in vele gevallen beter betaalbaar. Wij zullen je nieuwe ideeën en tips geven voor leuke betaalbare vakanties voor binnen- en buitenland.

Als je in Nederland blijft tijdens de vakantieperioden dan moet je het grillige weer voor lief nemen en niet al te hoge verwachtingen hebben. Zorg dat je voorbereid bent, neem de kaplaarzen, regenjassen en de paraplu’s mee en bedenk dat je jezelf gelukkig mag prijzen dat je recht hebt op een aantal wettelijke vakantiedagen. Amerika, een groot en machtig continent, is het enige westers land waar vakantie geen wettelijk recht is. Voor de meeste modale gezinnen is vrij nemen geen optie. Vrije dagen opnemen betekend domweg: geenfamilie salaris. Maak er het beste van en bedenk dat je je even niet met je dagelijkse bezigheden hoeft bezig te houden, hetzij op het werk of thuis. Je hebt nu de tijd voor je partner, kinderen en vrienden.

Uit onderzoek is gebleken dat vakantie vieren met het gezin bijdraagt in het versterken van de familieband met elkaar en dat de gemeenschappelijke ervaring ook heel belangrijk is voor het gezin.

Laat als het even kan, de IPods, Ninetendo’s, portabele dvd-players thuis. Laat er echt tijd zijn voor het
genieten en het luisteren naar elkaar.

TIP:
Als het echt onvermijdelijk is en de MP3 speler en de iPod toch mee moeten, maak er dan iets gemeenschappelijks van, maak een familie playlist waar alle medevakantiegangers eigen nummers mogen uitkiezen en  toevoegen. Om de beurt de eigen nummers beluisteren.

Neem wat leuke familiefilms mee voor de portable dvd-spelers. Op regenachtige dagen, heeft het ook wel een bepaalde charme om met z’n  een film te bekijken helemaal dicht tegen elkaar.

Reacties

Wij vinden het leuk als je je gedachten of mening met ons deelt...